search
Suggesties
    mapAlle locaties
    • lightbulb
      Je hebt nog geen favorieten in je lijst toegevoegd.
    • Waar begint jouw event?
      search
      We hebben geen resultaten gevonden voor ''. Probeer iets anders.








    De Heerlijkheid Loenen

    • location_cityBosrijke omgeving & In het bos
    • person_pin4-60 personen
    • styleKlassiek & Romantisch
    • meeting_room4 ruimtes

    Over

    DE HEERLIJKHEID LOENEN

    ‘Een Heerlijkheid is het grondgebied waarbinnen de heer het recht had om in eigen naam het publiekrechtelijk gezag over alle inwoners uit te oefenen’. In de middeleeuwen werd de term Heerlijkheid omschreven als een gebied van een heer. Een gebied waarover heerlijke rechten worden uitgeoefend. De heer was vaak een bezitter van een landgoed.

    De oorsprong van landgoed Loenen en Huis Loenen is meer dan duizend jaar oud. Loenen wordt het eerst genoemd in 875. Het dorp Loenen was een heerlijkheid die vaak dezelfde heer had als het naburige Wolferen. Beide heerlijkheden waren in leen uitgegeven door de graaf van Kleef. Vanaf ongeveer 1400 hoorden ze bij het hertogdom Gelre.

    Het kasteel Loenen maakte deel uit van de Heerlijkheden Loenen en Wolferen. Twee heerlijkheden die in de middeleeuwen werden samengevoegd onder het bewind van de toenmalige eigenaren, de Graven van Kleef. Latere eigenaren en heren van Loenen waren leden van de families Van Bylandt, Van Gendt en Von Quadt van Wickeradt. In 1834 werd het kasteel gekocht door de jonkheer J.C.W. Fabricius van Leijenbrug die het liet slopen en ter plaatse een jachthuis liet bouwen. Zijn familie liet het na aan de familie Van Boetzelaer.

    Zij hielden het eeuwenlang in bezit en was het een Hoge Heerlijkheid. Deze familie hield het huis in haar bezit tot het begin van deze eeuw. In 2003 werd het huis Loenen verkocht aan Staatsbosbeheer. 

    Voor diverse soorten zakelijke bijeenkomsten, vergaderingen en trainingen is De Bouwschuur beschikbaar. Of u nu op zoek bent naar een kleinschalige, inspirerende of bijzondere bijeenkomst, een trainingsruimte of een vergaderzaal voor een grote groep. De Bouwschuur is uitstekend uitgerust met een Smartscreen en een flipover. Overige middelen zijn op aanvraag.  

    De Bouwschuur heeft een landelijke en levendige uitstraling en leent zich perfect voor verschillende soorten bijeenkomsten. U huurt De Bouwschuur exclusief voor uw gezelschap. Deze monumentale locatie is van alle moderne gemakken voorzien. In de zomer is het mogelijk om (deel) sessies van uw bijeenkomst (bij goed weer) buiten te organiseren op het landgoed Loenen omgeven door de tuin met gazon, bloementuin, weiland en bebossing welke een prachtig decor biedt voor ieder bijeenkomst.

    De Bouwschuur is onderdeel van het meer dan 1000 jaar oude landgoed Loenen met 4 Bed & Breakfast kamers (Q2 2024: + 3) en mogelijkheden voor trouwen en condoleance of uitvaart.

    Uitstekend voor
    • person1-op-1 sessies
    • info21 diner
    • local_barBorrel
    • groupBrainstormsessie
    • infoBrunch
    • diversity_1Ceremonie
    • emoji_peopleConcert
    • groupsCongres
    • restaurantDiner
    • infoFamiliedag
    • festivalFestival bruiloft
    • photo_cameraFotoshoot
    • infoGender reveal party
    • infoHigh Tea
    • infoJubileum
    • infoKick-off
    • infoMeerdaagse bijeenkomst
    • hubNetwerkevenement
    • local_barOntvangst
    • infoPodcast opname
    • infoPrivate dining
    • groupProductpresentatie
    • groupRelatie evenement
    • infoRetraite
    • sports_kabaddiTeambuilding
    • infoTraining
    • meeting_roomVergadering
    • infoVerjaardagsfeest
    • infoYoga
    expand_moreToon meer
    Algemene faciliteiten
    • infoExclusief te huur
    • hotelOvernachten op locatie mogelijk
    • outdoor_gardenTuin
    Culinaire mogelijkheden
    • inputExterne cateraar mogelijk
    Duurzaamheid
    • compostBiologisch georiënteerd
    • hiveEigen bijenkasten
    • ecoLokale catering
    • emoji_natureMoestuin aanwezig
    • compostVoedselverspilling wordt tegengegaan
    Technische faciliteiten
    • wifiWiFi
    Entertainment
    • music_noteAchtergrondmuziek buiten
    • celebrationFeest binnen mogelijk?
    • celebrationFeest buiten mogelijk?
    Overige faciliteiten
    • petsHonden toegestaan?
    • infoHotels in de buurt?
    • infoLaadpalen voor elektrische auto’s aanwezig?
    • infoMobiele laadpalen beschikbaar op aanvraag?
    • infoMogelijkheid tot parkeren in de buurt?
    • infoParkeerplaatsen aanwezig op de locatie? 15
    • infoShuttle service beschikbaar?
    Inge.jpg (1)
    Inge WegereefEigenaar
    • how_to_regDirect in contact met de locatie!
    • euroGeen extra kosten
    Inge.jpg (1)
    Inge WegereefEigenaar
    • how_to_regDirect in contact met de locatie!
    • euroGeen extra kosten


    starBeoordelingen

    Er zijn nog geen beoordelingen voor deze locatie. Wees de eerste die een beoordeling plaatst als je ervaring heb met deze locatie.

    Locatie en omgeving

    Vraag & antwoord

    Hier vind je praktische informatie over de locatie.
    Staat je vraag er niet tussen?

    • De Heerlijkheid Loenen heeft binnen 'het hek' ruimte voor maximaal 15 auto's. Op de Grote Allee zijn meer mogelijkheden.

    • De Heerlijkheid Loenen is gelegen in een natuurgebied en daarom niet bereikbaar met OV.

    • De Heerlijkheid Loenen beschikt over vier unieke Bed & Breakfast kamers om te overnachten (+ 3 vanaf Q2 2024). Na de vergadering of na de huwelijksviering of voor een heerlijk nachtje weg. Deze prachtige en ruime kamers met een landgoed uitstraling zijn van alle gemakken voorzien. De kamers kijken uit op de prachtige bloementuin en het landgoed Loenen. Een unieke ervaring om te slapen op een landgoed. Een overnachting bij De Heerlijkheid Loenen is altijd inclusief ontbijt en drankjes Hollands aperitief. In Nijmegen en de omliggende dorpen zijn enkele hotels gevestigd.

    • De Heerlijkheid Loenen heeft afspraken gemaakt met enkele cateraars welke te vinden zijn op haar website. En overlegt met u welke cateraar het beste aansluit bij uw wensen. Overleg met een gewenste cateraar zal allereerst plaatsvinden voordat De Heerlijkheid Loenen akkoord hiermee gaat.

    • De Heerlijkheid Loenen staat geen feesten toe.

    • De Heerlijkheid Loenen verwijst naar haar Algemene voorwaarden te vinden in de footer van haar website www.deheerlijkheidloenen.nl.

    • Het landgoed Loenen is gelegen in een bos op een steenworp afstand van de rivier de Waal en prachtige uiterwaarden. Wij adviseren u onderstaande route. Voer in uw navigatiesysteem: - Herveld-Zuid; Merkenhorststraat en volg deze tot het einde - Rechtdoor over de kruising onder het viaduct door - Negeer de borden met de vermelding 'Laatste kans' en vervolg deze weg - Rij de dijk op aan het einde van de weg (houdt links aan) - Na ongeveer 1 kilometer links een bosweg in (direct na het dijkhuis). U rijdt recht af op de toegangspoort van Heerlijkheid Loenen.